Láska k učení

Láska k učení

Zdravý životní styl jako poslání, kurz instruktora fitness!

Zbláznili jste se do zdravého stravování, cvičení a celkově jste propadli fitness? Myslíte si, že máte co předat a rádi byste svoji cestu sdíleli s ostatními? Neváhejte a absolvujte kurz schválený MŠMT. Může to změnit život nejen vám.

Jak (si) neubližovat

Většina z nás na vlastní kůži ví, jakou paseku je možné spáchat na vlastním těle nesprávnou technikou při sportu a cvičení. Lidské tělo, ačkoli si to neradi přiznáváme, má své limity a je třeba s ním zacházet s laskavostí. Základní znalosti anatomie a fyziologie jsou proto alfou a omegou kvalitního konzistentního tréninku. Jakmile to přepálíme a ublížíme si, může se stát, že už se k aktivitě nebudeme moci znovu vrátit. Proto absolvování trenérského kurzu nemusí nutně vést k obživě v roli osobního trenéra. Můžete se stát trenéry hlavně sami sobě.

Jdete do toho?


Rozhodli jste se, že do toho půjdete a přihlásíte se ke studiu. Zasednete k počítačí a do vyhledavače napíšete "trenérský kurz". Přibližný počet výsledků v nejpoužívanějším vyhledavači je okolo 3 920 000. Jak tedy najít ten správný? Záleží, co od toho očekáváte. Nenechte se zlákat nejnižší cenou a hledejte adekvátní reference, ptejte se známých. Ptejte se ve fitku, kam chodíte cvičit, většinou vám dobře poradí.

Není to jen o cvičení

Kvalitní kurz akreditovaný ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy by se měl řídit jistými rámcovými požadavky, jejichž absolvováním se získává odborná kvalifikace k výkonu regulovaných povolání pedagogických pracovníků. Závěrečná zkouška vás nemine. Věnovat se nebudete pouze praxi a správné technice při provádění cviků. Čekají vás i teoretické bloky s předepsanou časovou dotací.

Věnovat se budete následujícímu:

  • anatomie a fyziologie
  • sportovní trénink
  • psychologie a pedagogika
  • dopingová problematika
  • výživa a doplňky stravy
  • právo a sport
  • metodika sportovního tréninku
  • diagnostika pohybového systému
  • svalová nerovnováha a dysbalance

Ukončením kurzu získáte osvědčení o rekvalifikaci a můžete tak zažádat o živnostenský list pro provozování "sportovních a tělovýchovných služeb". Získáte taky spoustu užitečných informací pro vás samotné. Naučíte se brát na vědomí své tělo a přistupovat k němu s respektem.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek