Láska k učení

Láska k učení

Biflování jazyků, které vám k něčemu bude

O tom, že v dnešním světě často potřebujeme znalost i jiných jazyků, než je ten náš mateřský, není třeba psát. Už staré přísloví říká, že kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. A něco na tom opravdu bude. Pokud chcete cestovat, sledovat zahraniční informace nebo filmy, mít dobrou práci, po které jste toužili, pravděpodobně se alespoň bez základů cizí řeči neobejdete.

Jak začít?

Pokud jste přirozený talent na jazyky, máte vyhráno a učení vám půjde samo. Možná nebudete ani muset vytáhnout paty z domova. V dnešní době internetu máte totiž mnohem více možností, než kdy dřív. Online lekce, kurzy, semináře, konzultace, hovory přes Skype s rodilým mluvčím či učitelem, sledování filmů bez dabingu, v originále nebo jen s titulky, čtení dvojjazyčných knih. Hledejte ale ověřené stránky s certifikáty a licencemi. Zkuste do svého boje s gramatikou zapojit i přátele, partnera či rodinu. Ve dvou se to lépe táhne, můžete se společně procvičovat v konverzaci, obohacovat si slovní zásobu a opravovat si navzájem chyby.


Praxi nic nenahradí

Kurzy jazyka jsou sice krásné a mohou vás toho opravdu hodně naučit, bez praxe své znalosti ale nikdy neověříte. Nebojte se vycestovat a mluvit. V cizím prostředí, kde budete donuceni spoléhat jen sami na sebe, si své znalosti procvičíte nejlépe. Pokud se ztratíte nebo si budete chtít objednat v restauraci, prostě to budete muset zvládnout. Tak se nebojte a vyrazte. Nevadí, že zatím nejste příliš dobří, právě praxe dokáže vaše jazykové dovednosti prověřit a zdokonalit.

Organizace na výuku cizích jazyků

  • Lingua: Tato jazyková škola má v naší republice zapuštěné kořeny poměrně hluboko. Nabízí jednoleté pomaturitní studium, jazykové kurzy, výuku angličtiny, německého jazyka i ruštiny.
  • Angloville: Jak už jsme psali, praxe je při výuce jazyka nenahraditelná. Organizace Angloville nabízí výukové programy a jazykové pobyty pro dospělé, vysokoškoláky i děti, nejen v Česku nebo na Slovensku, ale i v Anglii a Irsku.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek