Láska k učení

Láska k učení

Svoboda ve vzdělání. Absolvujte kurz!

Je získání vysokoškolského titulu vrcholem vašich tužeb? Představujete si, jak držíte v ruce diplom, stojíte na piedestalu, okolo vás ohňostroje, třpytky, duha a pocit spokojenosti navždy? Nenechte se zmást, po škole jízda teprve začíná!

"Dobře se uč, ať je z tebe něco pořádnýho!"

Kdo z nás tuto větu minimálně jednou za život neslyšel. Ačkoli je obyvatelstvo České republiky stále vzdělanější, pojďme se na problematiku podívat reálnou optikou. Průměrný student se ke studiu na vysoké škole hlásí ve věku 18-20 let. V tomto věku nejeden z nás udělal rozhodnutí, která by s přibývajícími zkušenostmi už znovu neudělal. Nemusí to být jen piercing nebo růžové vlasy. Může to být i zaměření oboru, který jste vystudovali. Představa zaměstnání na celý život v jednom oboru může být poněkud svazující. Dnešní doba naštěstí poskytuje svobodu a volbu každému. Vysoká škola není jediným vzděláním, kterého můžete dosáhnout.

Najdi svoji vášeň.

Vzdělávání a získávání schopností je děj nedokonavý. Nemá zřetelný začátek, ani konec. Každý den se učíme něco nového, máme v sobě ukrytý nekonečný potenciál. Najděte činnost, která vás naplňuje, při které zapomínáte na čas a tu rozvíjejte dál. Udělejte si kurz, pilujte dovednost, pečujte o ni. Dnešní nabídka kurzů, seminářů a workshopů je rozsáhlá. Baví vás keramika? Přihlašte se do výtvarného kurzu. Rádi cvičíte a jíte zdravě? Proč neabsolvovat trenérský kurz? Můžete pak svoji cestu sdílet s ostatními.


Vybírejte pečlivě.

Pokud jste se rozhodli, že investujete peníze a především čas do svého vzdělání a hledáte kurz, je nutné si položit hned několik otázek:
  • Musí být můj kurz akreditovaný ministerstvem školství?
  • Chci se živit danou problematikou kurzu?
  • Chci pěstovat svůj koníček a mít o něm ucelené informace?
Je velký rozdíl v tom, když vaší motivací je založení nové kariéry na základě osvědčení nebo chcete pouze efektivně rozvíjet vaši volnočasovou aktivitu. Další motivací pro absolvování školení, kurzů a workshopů může být doplnění vašeho vzdělání o specializované odnože vašeho oboru. Pokud vybíráte podle referencí, hodnocení a zkušeností absolventů, rozhodně nemáte co ztratit. Výběr a volba je jen na vás, kurzy mohou každopádně být cestou k tomu, aby byla práce vaším koníčkem.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek